Jaką formę płatności wybrać w internecie?

Kupując przedmiot w internecie na aukcji oczywiście musimy za niego zapłacić tak jak w naturalnym sklepie. Jaką formę płatności wybrać? Portale internetowe oferują nam szereg różnych możliwości odbioru wysyłki i uregulowania należności. Należą do nich między innymi: zakup za pobraniem, lub wpłata na konto. Zakup za pobraniem polega na tym, że kupując przedmiot paczka zostaje wysłana do nas pocztą lub przez kuriera i płacimy za nią przy odbiorze. Przy wysyłce kurierem możemy oczywiście przy kierowcy sprawdzić zawartość naszej paczki.

Gdy będzie niezgodna z opisem na aukcji wówczas możemy zrobić reklamację. Przy wpłacie na konto polega to wszystko na tym, że zamawiając przedmiot w portalu internetowym udajemy się do banku lub internetowo dokonujemy przelewy gotówki na konto bankowe sprzedającego. Gdy sprzedający zaksięguje wpłatę wysyła do nas paczkę. Przy tej formie płatności nie mamy możliwości sprawdzenia co jest w paczce a więc nie mamy możliwości sprawdzenia zawartości bo z reguły sprzedający i tak nie odda nam pieniędzy pomimo różnych wpisów na forum internetowym.

 

Frazy: płatności internetowe, płatności w internecie, płatności online, kupno, sprzedaż, handel, wpłata na konto, karta kredytowa, paypal, płatność przy odbiorze, odbiór, przelew gotówkowy, szybki przelew, poczta, kurier

Author: potyro.pl