Jak zabezpieczać sprzedane przedmioty?

Kupując przedmiot na aukcji internetowej musimy ją oczywiście otrzymać . Wiele początkujących sprzedawców, handlowców internetowych nie wie jak zapakować paczkę i zabezpieczyć ją przed ewentualnymi uszkodzeniami spowodowanymi nie właściwym obchodzeniem się z towarem. Sprzedającego warto wtedy poinformować np. na forum internetowym aby naszą paczkę zabezpieczył przed uszkodzeniem podczas transportu.

Paczka powinna być zapakowana najlepiej w karton obłożony w środku papierem, gazetami, pianką lub folią. Paczkę możemy również odebrać osobiście ale jeśli jest to drobny przedmiot nie warto jechać po niego na drugi koniec kraju. Jeśli już zdecydujemy się na wysłanie paczki najlepiej wybrać formę wysłania kurierem. Przy tej formie mamy możliwość sprawdzenia zawartości paczki zakupionej na portalu internetowym przy kurierze, jeśli będzie uszkodzona mamy prawo nie przyjmować przesyłki. Przy wyborze wysyłki Pocztą Polską niestety nie mamy już takiej możliwości, musimy odebrać paczkę, otworzyć po uregulowaniu wpłaty, wtedy dopiero zgłosić reklamację na stronach www.

 

 

Frazy: licytacja, aukcja z licytacją, sprzedawcy internetowi, handel w internecie, uszkodzenia przesyłek, reklamacje, kurierzy, forma płatności, zabezpieczenia przesyłek, pianka, folia, transport, poczta polska, pobranie

Author: potyro.pl