Najlepsze strategie remarketingowe w reklamie online

Dlaczego remarketing jest skuteczną strategią reklamową w internecie?
Remarketing, czyli ponowne targetowanie, to metoda marketingowa, polegająca na wykorzystaniu danych dotyczących osób, które wcześniej odwiedziły witrynę, by przyciągnąć ich ponownie i zachęcić do zakupu lub dokonania innej pożądanej akcji. Jest to doskonała strategia dla firm, które chcą zwiększyć swoją konwersję i zwrot z inwestycji w reklamowanie. W tym artykule przedstawimy najlepsze strategie remarketingowe, które pomogą Ci skutecznie promować Twoją firmę online.

  1. Segmentacja audytorium i dostosowanie reklam

Najlepszą strategią remarketingową jest dostosowanie reklam do konkretnych segmentów Twojego audytorium. Często bowiem zdarza się, że widzowie, którzy otrzymują te same reklamy, nie wykazują takiego samego zainteresowania Twoim produktem lub usługami. Dlatego warto dokładnie zdefiniować grupy odbiorców i stworzyć dla nich spersonalizowane reklamy.

  1. Retargeting kampanii e-mailowej

Retargeting kampanii e-mailowej to strategia, która polega na wysyłaniu maili do osób, które wcześniej nie otworzyły Twojej wiadomości e-mailowej. Wysyłka kolejnych maili z różnymi ofertami i przypomnienie o Twojej marce może skutecznie zwiększyć konwersję.

  • Zredukuj koszty reklam
  1. Częstotliwość wyświetlania reklam

Częstotliwość wyświetlania reklam to jedna z najważniejszych kwestii w remarketingu. Z jednej strony potrzebujesz, aby widzowie doskonale zapamiętali Twoją reklamę i produkty, z drugiej strony zbyt częste wyświetlanie może spowodować, że Twoje reklamy staną się natrętne i zirytują internautów. Dlatego warto ustawić odstępy czasowe między wyświetleniami.

  • Zwiększ sprzedaż
  • Ulepsz targeting
  1. Dynamiczne remarketing

Dynamiczne remarketing polega na wykorzystaniu danych z Twojego sklepu online, by pokazać konkretną ofertę produktu interesującego widza. Ta strategia remarketingowa może pomóc Ci skutecznie sprzedać produkty, które internauci wcześniej oglądali, lecz nie zakupili.

  1. Reklamy responsywne

W dzisiejszych czasach większość użytkowników korzysta z internetu za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Dlatego reklamy responsywne są nie tylko przyjazne dla użytkownika, ale też skuteczniejsze. Te reklamy dostosowują się do wielkości i rozdzielczości ekranów, co powoduje, że wyglądają lepiej i ładniej.

Podsumowanie

Remarketing to skuteczna strategia reklamowa, która zwiększa zwrot z inwestycji i konwersję. Dostosowanie reklam do konkretnych segmentów Twojego audytorium, retargeting kampanii e-mailowej, odpowiednia częstotliwość wyświetlania reklam, dynamiczne remarketing i responsywne reklamy to tylko kilka przykładów na skuteczne remarketingowe strategie. Wybierz odpowiednią strategię dla Twojej firmy i zwiększ sprzedaż.

Author: potyro.pl